Znani i lubiani

Wśród wielu popularnych zespołów metalowych znajdują się też takie, które oprócz międzynarodowej sławy i wielu nagród, zyskały także wzorowane na nich gry w kasynach online.

Megadeth

Jednym z tych zespołów jest amerykańska grupa muzyczna Megadeth, założona w 1983 roku w Los Angeles przez Dave’a Mustaine’a i Dave’a Ellefsona.

Nazwa zespołu pochodzi od angielskiego określenia jednostki miary (megadeath), oznaczającej liczbę miliona osób, które zginęłyby w wyniku eksplozji nuklearnej.

Zespół gra takie gatunki jak trash metal, speed metal, heavy metal i metal progresywny. Charakteryzują go dynamiczne kompozycje z szybkimi i agresywnymi riffami gitar oraz niebanalny śpiew Dave’a Mustaine’a.

W swoich utworach grupa porusza tematy wojny, polityki, śmierci i religii. Niektóre z nich można usłyszeć grając między innymi w kasynie Spin Palace, oferującym wysoki bonus powitalny dla nowych członków.

Motörhead

Drugim zespołem, który zapisał się w historii muzyki metalowej, jest brytyjska grupa Motörhead, założona w 1975 roku przez basistę i wokalistę Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem zespołu przez cały okres jego trwania.

W swoich utworach zespół podejmował tematy wojny, seksu, zła, dobra i uzależnień. Znakiem charakterystycznym grupy jest jej logo nazwane Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, a jej albumy takie jak „Overkill” i „Bomber” zainspirowały wielu wykonawców heavymetalowych. Największy rozgłos przyniosła zespołowi piosenka „Ace of Spades”, która swój debiut miała w 1980 roku i została jednocześnie tytułem całego albumu. Tego hitu oraz innych, takich jak „No Class” i „Bomber” można posłuchać między innymi, grając w jednorękiego bandytę stworzonego przez kasyno NetEnt. Gra zapewnia niesamowitą atmosferę przy piosenkach ulubionego zespołu i dodatkowe funkcje, takie jak darmowe spiny.

Kiss

Jedną z grup, która także doczekała się tematycznej, wzorowanej na niej grze w kasynie online jest Kiss.

Jest to amerykański zespół rockowy założony przez Paula Stanley’a i Gene’a Simmonsa na przełomie 1972 i 1973 roku. Grupa gra m.in. pop metal, hard rock, rock stadionowy, albumowy i heavy metal.